POLITIKATË FUNDIT

Kurti flet pas aksidentit: Kishim fat në fatkeqësi

Një veturë nga eskorta e kryeministrit Albin Kurti është aksidentuar rrugës për Gjilan.Zëdhënësi i Qeverisë Kurti, Përparim Kryeziu e ka konfirmuar lajmin duke shtuar se nuk ka të lënduar. Ai tha se në automjetin që është aksidentuar nuk ka qenë kryeministri.

Ndërkohë, gjatë fjalimit në komunën e Gjilanit, aksidentin e përmendi edhe vet kryeministri, Albin Kurti. Ai tha se ky aksident ishte edhe njëra nga arsyet e vonesës.“Kërkojmë falje për vonesën sonte sepse ishim në kampin e Policisë së Kosovës në Belvedere dhe aty qëndruam më gjatë sesa planifikuam. Ndërkaq teksa vinim në Gjilan automjeti i eskortës tonë teksa ishin mbrapa nesh ka pasur një aksdient komunikacioni. Por tani morëm vesh se nuk ka të lënduar, dhe kemi pasur fat në këtë fatkeqësi”, deklaroi Kurti.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Raportohet për tjetër shpërthim sonte në veri


Kosovë-Shqipëri

Mbetet e tensionuar situata në veri të Kosovës


Kosovë-Shqipëri

Vetura e askidentuar s’është e Kurtit por e Sveçlës – Disa policë janë dërguar në spital

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *