POLITIKATË FUNDIT

Raportohet për tjetër shpërthim sonte në veri

Një shpërthim ka ndodhur para pak çastesh tek shkolla teknike në veri të Mitrovicës.Kështu raporton ekipi i Tëvë1 i cili gjendet në atë pjesë të vendit.
Ende nuk dihet se për çfarë shpërthimi bëhet fjalë.
Teve1.info i ka shkruar edhe Policisë së Kosovës dhe është në pritje të informacioneve.
Siç raporton gazetarja e Tëvë1 Albiona Hajdari, Karabinierët italianë po qëndrojnë ne krye te rrugës afër shkollës teknike. Ndërsa, tek udhëkryqi në Lagjen e Boshnjakeve është shtuar numri i pjesëtarëve të Policisë së Kosovës.Në veri të Mitrovicës ditëve të fundit kanë ndodhur disa shpërthime me shok-bombë. Ndërsa, që janë sulmuar edhe Policia e Kosovës dhe EULEX-i.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Mbetet e tensionuar situata në veri të Kosovës


Kosovë-Shqipëri

Vetura e askidentuar s’është e Kurtit por e Sveçlës – Disa policë janë dërguar në spital


Kosovë-Shqipëri

Vuçiq: Beogradi nuk i urdhëroi barrikadat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *