OPINIONTË FUNDIT

Si e hoqi Abdixhiku fotografinë e Rugovës para intervistës?! – Rrëfen Çim Peka

Abdixhiku, “Luli” i Rames ne Prishtine!

Kjo foto eshte marre nga intervista e pare e Abdixhikut si kryetar i LDK ne zyrat e selise. Tek muri pas Lumirit ishte foto e Rugoves, vetem pak minuta para intervistes stafi i tij e hoqi. Abdixhiku donte qe LDK te identifikohej tashme me te dhe jo me Rugoven. Madje edhe ne interviste e pyeta per ate akt qe me beri pershtypje.
Sot Abdixhiku kishte bere nje aktivitet mbi Ibraim Rugoven, foles kryesor ishin dy zedhenesit e Thacit ne vitet ‘98-‘99’ ne Tirane, Rama e Fevziu. Se cfare kane thene keto dy personazhe ate kohe per Rugoven nuk ka nevoje ta risjellim, por te mos flase Sabri Hamiti e te flase Rama per figuren e Ibraim Rugoves, vetem nje sozi e Lulzim Bashes ne Prishtine mund ta beje.
Rama ka nevoje per nje “Lul” kudo ne trevat shqiptare, por Kosova ka nevoje per “rugoviste” te vertete!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *