SPORTITË FUNDIT

Modric: Kemi një medalje bronzi në lojë, duhet të përgatitemi

Kombëtarja e Kroacisë nuk ka humbur motivin për të vazhduar rrugëtimin në Kupën e Botës 2022.
Ylli i kombëtares kroate, Luka Modric ka folur pas humbjes ndaj Kroacisë, duke thënë se skuadra do të luftojë për pozitën e tij.

Një herë fituesi i Topit të Artë, i cili është kapiten i Kroacisë, vlerëson se pozita e tretë do të ishte rezultat i mirë për kroatët.

“Ka një medalje bronzi në lojë tani, ne duhet të përgatitemi mirë”, ka thënë Modric, përcjell lajmi.net.

“Nëse e fitojmë medaljen e bronztë, do të ishte rezultat i mirë për neve”, shtoi kroati.

Luka Modric dhe kombëtarja e tij do të përballen me humbësin e çiftit Francë – Marok.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Statistika e çmendur e Messit: Më i miri në fushë në 52% të ndeshjeve që luajti prej viti 2009 e këtej


Sport

Futbollisti iranian mund të dënohet me vdekje nga autoritetet e vendit të tij


Sport

Ten Hag flet për Rashford dhe interesimin e PSG për lojtarin: Ai duhet ta marrë një vendim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *