POLITIKATË FUNDIT

Begaj përshëndet aplikimin e Kosovës për anëtarësim në BE: Urime e shumë suksese

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, e ka përshëndetur dorëzimin e aplikimit të Kosovës për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian, si dhe duke e konsideruar si akt të rëndësishëm historik, i uroi autoriteteve të Kosovës shumë suksese në përmbushjen e detyrimeve të procesit të anëtarësimit.

Në të njëjtën kohë, Begaj i bëri thirrje të gjitha vendeve anëtare që ta mbështesin aplikimin e Kosovës, pasi kjo do të ishte jo vetëm në interesin më të mirë gjeopolitik të Bashkimit Evropian, por dhe një kontribut më shumë në mbështetje të një vendi e një populli me vokacion të qartë evropian dhe euro-atlantik.

“Urime Kosovë e shumë suksese!”, u shpreh Begaj./tvklan.al

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Hill: Serbia ka të drejtë t’i drejtohet KFOR-it, por zgjidhja duhet të jetë politike, jo ushtarake


Kosovë-Shqipëri

Bandat terroriste serbe torturojnë të riun në veri të Kosovës, nuk e lejuan ta dërgonte nënën e tij në spital


Kosovë-Shqipëri

Limaj në Hagë: Asnjëherë nuk e kam menduar se do të kthehem për t’i takuar krerët e UÇK-së

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *