POLITIKATË FUNDIT

Ambasadori gjerman: Dhuna ndaj EULEX-it dhe policisë duhet të ndalet menjëherë

Ambasadori gjerman, Jorn Rohde, ka reaguar ndaj sulmit të mbrëmshëm me shok-bombë ndaj një patrulle të EULEX-it në Zveçan, duke thënë se dhuna ndaj EULEX-it dhe ofruesve tjerë të sigurisë duhet të ndalet menjëherë.

“EULEX-i kontribuon në ofrimin e sigurisë për të gjithë qytetarët. Dhuna kundër EULEX-it dhe ofruesve të tjerë të sigurisë duhet të ndalet menjëherë”, ka shkruar Rohde, transmeton Klankosova.tv.

Ndaj këtij sulmi kanë reaguar edhe vetë misioni i EULEX-it, si dhe ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Skandali në BE e prek edhe Mogherinin, ish-ndërmjetësja e dialogut Kosovë-Serbi jep dorëheqje


Kosovë-Shqipëri

Ndërkombëtarët “shuplakë” Vuçiqit dhe kundërshtarëve të Albin Kurtit brenda Kosovës!


Kosovë-Shqipëri

Shkollat shqiptare në veri vazhdojnë mësimin, përveç njërës që po punon pjesërisht

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *