POLITIKATË FUNDIT

Skender Hyseni: Ku është kjo e mjera Presidente e Kosovës sonte, po ky trimi Albin Kurti, a thua ku është?

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Skender Hyseni ka reaguar pas situatës së tensionuar në veri të vendit.

Hyseni përmes një shkrimi në Facebook pati kritika për presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

“Ku ështe kjo e mjera Presidente e Kosovës sonte, kjo biçim presidentja Osmani?! Po ky trimi Albin Kurti, a thua ku është?!

Ka mundësi që janë në dhomën e stuacioenve dhe po e menagjonjë situatën në veri! He mozomakeq për këtë vend ne duar të kujt ka mbet!”, shkroi Hyseni.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Latifi: Sonte, veriu praktikisht është në gjendje lufte


Kosovë-Shqipëri

Limaj: Vjosa e Albini po e dorëzojnë shtetin


Kosovë-Shqipëri

Pas barrikadave, serbët në Veri vendosin edhe tenda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *