POLITIKATË FUNDIT

Limaj: Vjosa e Albini po e dorëzojnë shtetin

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka deklaruar se presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti u futën në aventura politike duke sfiduar shtetin, e tani sipas tij, po e dorëzojnë atë.Ai thotë se ky është rezultati i politikave aventuriste e populiste.

“Kur bie në gjumë me fëmijë, në mengjes zgjohesh i lagur”. ( proverbë e njohur nga populli ynë)”, shkroi ai në Facebook, teksa pati disa djalë për presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.“Dy fjalë për deklaratat e pasardhësit të Millosheviqit, Aleksander Vuçiq: Ushtria jote qetnike me gjak në duar është shporrur nga Kosova në vitin 1999, e si e tillë edhe do të mbetet e trajtohet nga Kosova tash e gjithmonë. Këtu kemi qenë, jemi e do të jemi NE”, shkroi Limaj.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Pas barrikadave, serbët në Veri vendosin edhe tenda


Kosovë-Shqipëri

Kurti: Strukturat ilegale të Serbisë të etur për gjak – s’kanë asnjë pretekst pas shtyrjes së zgjedhjeve


Kosovë-Shqipëri

Një mjet shpërthyes hidhet pranë gazetarëve kosovarë në veri të Kosovës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *