SPORTITË FUNDIT

Ndeshje për të mos u humbur sonte në Kupën e Botës – Brazili sfidohet nga Kroacia, Argjentina mat forcat me Holandën

Kampionati Botëror rikthehet sot, më fillim nga ora 16:00, për të dhuruar ndeshje spektakolare në kuadër të fazës çerekfinale.
Në këtë orë Brazili do të ndeshet nënkampionin në fuqi, Kroacinë, teksa katër orë më vonë (20:00) Argjentina sfidohet nga Holanda, transmeton lajmi.net.

Sa u përket favoritëve, është e vështirë të shquhen, veçmas në këto ndeshje.

Gjithsesi, marrë parasysh formën e treguar në këtë kampionat, Brazili dhe Argjentina janë më të favorizuar që të triumfojnë.

Mbetet të shihet se cili do të jetë epilogu për këto dy sfida.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Real Madridi interesohet në Alejandro Garnacho


Sport

Capello: Në Katar u festua fundi i tiki-takas


Sport

Gazetari italian: Real Madridi po interesohet për Muriqin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *