POLITIKATË FUNDIT

Makina përplas për vdekje shqiptarin, baba i 2 fëmijëve

Një shqiptar humbi tragjikisht jetën mbrëmjen e së martës në Chieti të Italisë, pasi u përplas nga një automjet.

Viktima është 49-vjeçari Roland Muça, baba i dy fëmijëve dhe jetonte në Francavilla. Sipas mediave italiane, ai sapo kishte mbledhur hurma nga një pemë dhe u përplas teksa kalonte rrugën nga një makinë që drejtohej nga një 65-vjeçar.

Ky i fundit ndaloi dhe njoftoi shërbimet e emergjencës. 45-vjeçari u dërgua me urgjencë në spital, por fatkeqësisht nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra dhe ndërroi jetë./tvklan.al

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Presidenca: Shtyrja e zgjedhjeve, vetëm pas vlerësimit nga organet e sigurisë


Kosovë-Shqipëri

Komandanti i KFOR-it: Rrezikuam të humbim gjithçka që u arrit në 23 vitet e kaluara


Kosovë-Shqipëri

Serbia e konfirmon vdekjen e shqiptarit nga Peja në burgjet e saj – zbulon “arsyen”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *