SPORTITË FUNDIT

Xhaka e Shaqiri me shokë e “rrënojnë” prapë Serbinë

Zvicra e ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër ndaj Serbisë për herë të dytë radhazi dhe për herë të dytë radhazi e eliminoi Serbinë.

Helvetikët triumfuan 3:2 ndaj Serbisë, duke u kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.

Nuk kishte si të mungonte edhe një shqiptar në listën e realizatorëve, shkruan Gazeta Express.

Ishte Xherdan Shaqiri që realizoi golin e parë në ndeshje në minutën e 20-të të ndeshjes, duke heshtur tifozët serbë që e vërshëllenin sa herë prekte topin.

Por, Serbia u rikthye me dy gola nëpërmjet Mitrovic dhe Vlahovic në minutat 26’ dhe 35’.

Në minutën e fundit të pjesës së parë, Embolo barazoi rezultatin.

Me të nisur pjesa e dytë, Freuler e kaloi Zvicrën në epërsi dhe ia siguroi kualifikimin tutje si e dyta në grup.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Tifozja shqiptare defilon mes serbëve duke bërë shqiponjën (VIDEO)


Sport

Tifozët serbë sërish provokojnë me thirrjet për Kosovën


Sport

Shaqiri bombardon portën e Serbisë (VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *