POLITIKATË FUNDIT

Kurti me foton e Shaqirit e Xhakës: Serbia nuk kalon. Urime Zvicrës

Zvicra e ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër ndaj Serbisë për herë të dytë radhazi dhe për herë të dytë radhazi e eliminoi Serbinë.

Helvetikët triumfuan 3:2 ndaj Serbisë, duke u kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.

Pas fitores dhe kualifikimit të Zvicrës nuk ka munguar as reagimi i kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurtit.

“Serbia nuk kalon. Urime Zvicrës!”, shkroi Kurti në profilin e tij zyrtar në Facebook.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Letra e gjatë që la Sokol Halili para se ta vriste edhe veten (FOTO)


Kosovë-Shqipëri

I dyshuari për vrasjen e 35-vjeçares ka vrarë veten


Kosovë-Shqipëri

Ministrja Haxhiu në ceremoninë e varrimit të Hamide Magashit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *