SPORTITË FUNDIT

Rashford për festimin e mbrëmshëm: Humba një shok ditë më parë, shënova për të, ishte përkrahës i imi

Marcus Rashford ka treguar se kujt ia dedikoi golin e shënuar mbrëmë.
Rashford ka shënuar një prej golave më të bukur në këtë turne mbrëmë kundër Uellsit, me një perlë nga gjuajtja e lirë.

Festimi i Rashford mbrëmë ishte i veçantë. Ylli i United, thotë t’ia ketë dedikuar golin një shokut të tij, tashmë të ndjerë.

“Humbja një prej shokëve të mi pak ditë më parë. Kishte një betejë të gjatë me kancerin”, ka thënë Rashford, përcjell lajmi.net.

“Jam i lumtur që shënova për të, ai ishte përkrahës i madh dhe shok i mirë i imi. Ishte dikush që erdhi në jetën time”, shtoi lojtari.

Rashford shënoi mbrëmë dy gola, duke u futur seriozisht në garë për Këpucën e Artë këtë Kampionat Botëror.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Mediumi anglez: Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli është i interesuar të blejë Man Utd


Sport

PSG do t’i ofrojë Messit zgjatje të kontratës pas Kupës së Botës


Sport

Szczesny pret dënim nga FIFA për të dhe Messin – tregon për bastin që e vunë gjatë ndeshjes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *