POLITIKATË FUNDIT

Gjendet vetura e Sokol Halilit, personit që dyshohet se vrau gruan e tij shtatzënë

Policia e Kosovës ka arritur ta identifikojë vendndodhjen e veturës të cilën dyshohet se e përdori Sokol Halili për t’u larguar nga vendngjarja pasi kreu vrasjen e gruas shtatzënë të mërkurën në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë në Prishtinë.

Vetura e tipit “Opel Astra” është gjetur në qytetin e Shtimes.

Ndërkohë, Policia ka bërë thirrje publike për ndihmë për ta arrestuan të dyshuarin.

Sokol Halili dyshohet se shtiu tre herë me armë në drejtim të gruas së tij shtatzënë, me të cilën ishte në proces të ndarjes.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Përfundon autopsia e 35 vjeçares – Janë gjetur tri plumba, një në kokë dhe dy në gjoks


Kosovë-Shqipëri

Motra e gruas së vrarë: Ajo ishte vazhdimisht viktimë e dhunës


Kosovë-Shqipëri

Steinmeier dhe Begaj: E rëndësishme ulja e tensioneve në Kosovë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *