SPORTITË FUNDIT

Mediumi anglez: Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli është i interesuar të blejë Man Utd

Mediumi anglez “Footballtransfers”, shkruan se politkani dhe biznesmeni Kosovar, Behgjet Pacolli është i interesuar për ta blerë klubin e futbollit Manchester United.

Sipas këtij medium, Pacollii pyetur nga gazetarët të mërkurën nëse ai ishte i interesuar të blinte Manchester United u përgjigj “në rregull”.

Familja Glazer ka nxjerrë zyrtarisht në treg Manchester United pas gati 18 vitesh pronësi.

Pronësia është përballur me rezistencë nga seksionet e mbështetjes së United që nga fillimi, me 500 milionë £ (5.79 milionë euro) nga 800 milionë £ (926.7 milionë euro) të nevojshme për të blerë klubin në 2005 paratë e huazuara.

Докажаниот метод на нашиот студент им помогна на илјадници луѓе да го подобрат видот – ги полуди сите во регионот
Sir Jim Ratcliffe, i cili aktualisht zotëron skuadrën franceze Nice, dhe David Beckham, një legjendë e United që tani drejton Inter Miami në MLS, janë ndër ata që janë lidhur me ofertat për United dhe çmimi i kërkuar është mahnitës.

Lidhur me këtë lajm ka reaguar edhe këshilltari i Pacollit, Jetlir Zyberaj duke thënë “Pse jo”./21Media

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

PSG do t’i ofrojë Messit zgjatje të kontratës pas Kupës së Botës


Sport

Szczesny pret dënim nga FIFA për të dhe Messin – tregon për bastin që e vunë gjatë ndeshjes


Sport

Juventusit i hapet rruga për transferimin e Marco Asensio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *