SHNETA

Pi këtë përzierje një orë para gjumit dhe përfitimet do të jenë të jashtëzakonshme

Ka një përzierje që të ndihmon për të pasur një gjumë të qetë dhe lehtësi në mëngjes është shumë e thjeshtë dhe praktike.

Të mirat shëndetësore të kësaj përzierjeje vijnë nga përbërësit kryesorë: shafran i Indisë, vaj kokosi dhe xhenxhefil.

Përbërësit:

Dy filxhanë vaj kokosi

Një lugë gjelle shafran i Indisë

Një lugë çaji xhenxhefil i grirë

1/4 lugë gjelle piper i zi

Një lugë gjelle mjaltë organik

Shto të gjithë përbërësit përveç mjaltit në tigan dhe lëre të ziejë për 5 minuta. Në fund, shto edhe mjaltin dhe pije të ngrohtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *