ROZËTË FUNDIT

Nicole Scherzinger tërheq vëmendjen me format fizike në bikini pranë pishinës

Nicole Scherzinger dukej e pabesueshme, teksa tregoi barkun e saj të tonifikuar në paraqitje me rroba banje pranë pishinës. Këngëtarja 45 vjeçare, ‘ndezi’ fansat e saj në Instagram, teksa publikoi imazhe atraktive nga shtëpia e saj në Malibu, shkruan The Sun. Ish-këngëtarja e “Pussycat Dolls” i la pak vend imagjinatës ndërsa po përpëlitej në dysheme për Espresson e Sabrina Carpenter.

Por videoja nuk ishte pa humor, pasi i fejuari i saj Thom Evans u pa në sfond duke mbajtur një shezlon dielli. Duke u tallur me gjysmën tjetër të saj, Nicole shkroi në mbishkrimin e saj: “Duke bërë fotografi pranë pishinës ndërsa merret me gjërat e rënda”.

Vetëm javën e kaluar, këngëtarja e hitit “Don’t Cha” mahniti fansat me një palë rroba banje të imëta teksa kërcente me miqtë e saj. Bukuroshja e dhënë pas fitnesit, Nicole, ka bërë prej kohësh titujt kryesorë për fizikun e saj të jashtëzakonisht atletik – dhe është e lehtë të kuptohet pse.

Nga krahët e saj të skalitur deri te stomaku super i tonifikuar, mjafton vetëm një rrotullim i shpejtë në Instagramin e saj për të parë se fuqia e zërit nuk është e panjohur për punën e vështirë në palestër. Fillimisht, Nicole i pëlqen të ndryshojë rutinën e saj të stërvitjes, stërvitjen me rrotullim të forcës, HIIT dhe rrotullimin për t’i mbajtur gjërat interesante.

Ajo është gjithashtu një avokate për seancat e trajnimit me intervale të shkurtra me intensitet të lartë (HIIT) që zgjasin rreth 45 minuta. Këto shpërthime të shkurtra energjie me pak pushim kanë një ton përfitimesh si përmirësimi i metabolizmit, humbja e yndyrës dhe rritja e djegies së kalorive.

Stërvitja e rezistencës është gjithashtu shumë në rutinën e Nicole. Krahët e saj të skalitur, barku i tonifikuar dhe zorrët e forta janë të gjitha rezultat i përdorimit të shtangave dhe ushtrimeve me peshë trupore në palestër.

Nuk do të jetë befasi që dieta e Nicole është e shëndetshme dhe e ekuilibruar. Nëse stërvitjet e saj shkojnë prapa për shkak të një orari të ngjeshur, ylli do të praktikojë agjërimin me ndërprerje, që do të thotë se vakti i saj i parë i ditës do të jetë rreth orës së drekës.

Në një intervistë për Women’s Health, Nicole zbuloi se i pëlqen vezët dhe bukën pa gluten me salmon të tymosur ose proshutë. Nicole u takua për herë të parë me Thom, 37 vjeç, kur ai u shfaq në serialin “X Factor: Celebrity”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *