Uncategorized

Diplomati izraelit theret me thikë në Pekin, sulmuesi e shtriu për tokë dhe e goditi vazhdimisht

Një punonjës i misionit diplomatik të Izraelit u sulmua me thikë pranë ambasadës në Kinë, siç u raportua sot gjatë ditës.

Zyrtarët e policisë thanë se sulmi u krye nga një burrë me origjinë jo-kineze, transmeton Telegrafi. Diplomati thuhet se u dërgua në spital dhe deri më tani gjendja e tij është stabile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *