TË FUNDIT

15 vjet raporte diplomatike me Gjermaninë, Rohde: Do t’ju mbështesim, këshillojmë dhe kritikojmë

15 vjet raporte diplomatike me Gjermaninë, Rohde: Do t’ju mbështesim, këshillojmë dhe kritikojmë

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde ka shkruar sot për darkën që ka pasur mbrëmë me kryeministrin Kurti dhe disa ministra të Qeverisë, me rastin e 15 vjetorit të vendosjes së raporteve bilaterale në mes të Gjermanisë dhe Kosovës.

Rohde ka thënë se Gjermania do të vazhdojë t’i ofrojë Kosovës mbështetje, këshilla dhe kritika konstruktive.

“Gjermania do të vazhdojë të ofrojë mbështetje, këshilla dhe kritikë konstruktive. Objektivi ynë i përbashkët: Ta bëjmë Kosovën një storie suksesi”, ka shkruar Rohde.

15 years of diplomatic relations, 15+ years of cooperation and friendship between 🇩🇪 & 🇽🇰. Glad to have @OEGJK_KDWV by our and 🇽🇰 side for over 10 years! pic.twitter.com/Ks2jyuQhgo

— Ambassador Jörn Rohde (@GermanAmbKOS) February 22, 2023

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *