POLITIKATË FUNDIT

Limaj viziton Thaçin dhe të tjerët në Hagë

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate Fatmir Limaj, të mërkurën ka udhëtuar për në Hagë.

Ai sot do të vizitojë ish-presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, ish-kryetarin e Kuvendin e Kosovës Kadri Veseli, ish- zëdhënësin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqin dhe ish-deputetin e Lëvizjes Vetëvendosjes, Rexhep Selimi.

Kështu bëjnë të ditur burimet e Klankosova.tv

Ish-eprori i UÇK-së do ta takojë edhe nënkryetarin e Organizatës së Veteranëve të Luftës të UÇK-së, Nasim Haradinaj.

Pikërisht kjo vizitë bëhet edhe në periudhën kur para 17-vjetësh Fatmir Limaj, ishte liruar nga Haga.

Kreu i NISMA-s Socialdemokrate po shoqërohet në këtë vizitë edhe nga kryetari i Malishevës Ekrem Kastrati, njofton Klankosova.tv/Klankosova.tv

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Varhelyi për liberalizimin e vizave për Kosovën: Puna e përbashkët për luftimin e krimit ka dhënë rezultate


Kosovë-Shqipëri

Hoti: Ligji për buxhetin 2023 është antikushtetues


Kosovë-Shqipëri

Njofton gazetari serb: Barrikadat do të hiqen shpejt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *