ROZË

Mozzik dhe Getinjo humbin njeriun e shtrenjtë, policia zbardh detajet: Vdiq në paraburgim

Mozzik dhe Getinjo kanë humbur një ndër njerëzit më të rëndësishëm në jetën e tyre, dajën. Lajmin e hidhur e bëri të ditur vetë Mozzik përmes postimeve në Instagram.

Ndërkohë menjëherë pas kësaj humbje tragjike, policia e Kosovës është vënë në lëvizje për të zbuluar shkaqet. Sipas “Reporteri”, i ndjeri ka ndërruar jetë në paraburgimin e Gjilanit, në rrethana ende të paqarta.

“Me të kuptuar për rastin, i menjëhershëm ka qenë intervenimi i stafit korrektues, atij mjekësor të qendrës dhe emergjencës së qytetit, por përkundër përpjekjeve për reanimim nuk kanë arritur ta kthejnë në jetë. Lidhur me rastin janë njoftuar Policia e Kosovës dhe prokurori, ndërsa SHKK ka filluar të bëjë hetimet procedurale dhe administrative. Autopsia do të verifikoj shkakun e vdekjes”, thuhet në njoftimin e Shërbimit Korrektues të Kosovës.

Nga ana tjetër, Getinjo është në shtëpinë e Big Brother Vip Kosova dhe nuk di asgjë për humbjen tragjike. Ende nuk dihet nëse produksioni do ta informojë reperin për çfafë po ndodh jashtë.

Original Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *