SPORTITË FUNDIT

Lajm i mirë për Francën – Rabiot dhe Upamecano gati për Marokun

Shumë dilema pati në kampin e Francës, për gatishmërinë e lojtarëve për gjysmëfinalen e Kupës së Botës.
Sonte, në kuadër të Kampionatit Botëror 2022 luhet gjysmëfinalja e dytë, mes Francës dhe Marokut.

Dy kombëtaret kërkojnë një biletë për destinacionin e fundit, ku do t’i pres kombëtarja e Leo Messit, Argjentina.

Para kësaj ndeshje, një grip u përhap në kampin e Francës, ku thuhej se u sëmurën dy yjet Adrien Rabiot e Dayot Upamecano, përcjell lajmi.net.

Megjithatë, të rejat e fundit nga Fabrice Hawkins thonë se të dy lojtarët ndihen shumë më mirë dhe janë gati për sot.

Edhe Rabiot e edhe Upamecano pritet ta nisin gjysmëfinalen sonte nga minuta e parë.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Milan po punon për rinovimin me Leao, shtohet presioni nga Chelsea


Sport

Statistika e çmendur e Messit: Më i miri në fushë në 52% të ndeshjeve që luajti prej viti 2009 e këtej


Sport

Modric: Kemi një medalje bronzi në lojë, duhet të përgatitemi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *