POLITIKATË FUNDIT

Gruaja e gjen të pajetë në shtëpi, vritet 48-vjeçari shqiptar në Itali

Një shqiptar është gjetur i pajetë në Itali.

Mediat fqinje raportojnë se 48-vjeçari është dhunuar për vdekje brenda banesës së tij në Rocca Priora, në Via Sassone.

Alarmi është dhënë nga familja e viktimës rreth orës 11.00 të mëngjesit të djeshëm. Viktima, babai i tre fëmijëve ishte i njohur dhe i respektuar në lagjen ku banonte. Shqiptari u pa në supermarket pak minuta para se të vritej.- Advertisement –

Në vendngjarje shkuan menjëherë karabinierët e komandës Frascati, të cilët nisën të kryenin konstatimet e nevojshme. Po ashtu janë duke u kontrolluar edhe kamerat e vëzhgimit në zonë. Trupi i pajetë tashmë është në dispozicion të organeve gjyqësore të cilat do të urdhërojnë obduksionin në orët në vijim, shkruajnë mediat greke.

Nga sa mësohet, 49-vjeçari kishte shoqëruar fëmijët e tij në shkollë mëngjesin e djeshëm. Gruaja e tij shkoi të punonte si punëtore shtëpiake por kur ëhstë kthyer në shtëpi, ajo gjeti të shoqin duke vdekur. Nuk përjashtohet pista që ai të jetë vrarë për ndonjë borxh.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Veriu i Kosovës vazhdon të jetë i barrikaduar


Kosovë-Shqipëri

Stoltenberg: NATO është shumë e fokusuar në Kosovë


Kosovë-Shqipëri

Nexhmedin Spahiu: Nëse s’ka marrëveshje Kosovë-Serbi – do të shkojmë drejt luftës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *