POLITIKATË FUNDIT

Dyshime për bombë brenda objektit të KKZ-së në Mitrovicën e Veriut

Pas EULEX-it, në Mitrovicë të Veriut ka shkuar edhe Policia e Kosovës.

Gazetarja e T7, Laura Çelaj po qëndron atje dhe raporton se ekipet e policisë janë duke u marrë me një bombë dore që është brenda zyrës së Komisionit Komunal Zgjedhor.

Çelaj raporton që tashmë objekti i KKZ-së në Mitrovicë të Veriut është rrethuar me shirita.

Sot në veri të Kosovës janë dëgjuar disa shpërthime, çka ka tensionuar situatën atje.

Kujtojmë se serbët në veri nuk kanë lejuar sot që zyrtarët komunal të zgjedhjeve të kryejnë detyrën e tyre lidhur me zgjedhjet lokale që do të mbahen me 18 dhjetor.

Lidhur me situatën në Veri, sot Policia e Kosovës e ka lëshuar një komunikatë.

“Në orët e para të pasdites së sotme, në disa zona të Zubin Potok-ut dhe Mitrovicës Veri janë regjistruar disa incidente (dyshohet shkrepje armësh e shpërthime), por deri në këto momente nuk janë raportuar lëndime nga këto incidente, përderisa raportohet se protestuesit kanë demoluar zyrat e komisionit komunal zgjedhor”, thuhej në komunikatë.

Bomba dore

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Flet nëna e agresorit të Berishës: Djali ka çrregullime mendore, mjekohet prej 5 vjetësh


Kosovë-Shqipëri

Shqipëri, samiti i BE-Ballkani Perëndimor/Rama: Kjo është ditë e jashtëzakonshme që nuk ishte menduar më parë


Kosovë-Shqipëri

Raportohet për shpërthime në veri të Kosovës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *