SPORTITË FUNDIT

Dalic i Kroacisë konfirmon lëndimin e Brozovic

Trajneri i kombëtares së Kroacisë, Zlatko Dalic ka konfirmuar një lëndim të Marcelo Brozovic.
Gjysmëfinalja e Kupës së Botës mes Kroacisë dhe Argjentinës nuk shkoi aspak mirë për kroatët, që përpos rezultatit, panë të lëndohet edhe Marcelo Brozovic.

Brozovic u zëvendësua në pjesën e dytë dhe kjo lëvizje u pa si e befasishme. Por, pas ndeshjes, Dalic zbuloi arsyen.

“Marcelo ndjeu një kërcitje në muskujt e tij dhe kështu vendosëm të mos e përdorim deri në fund”, tha Dalic, përcjell lajmi.net.

“Ne zgjodhëm të ruanim atë për ta pasur në dispozicion për ndeshjen që vlen për vendin e tretë”, shtoi ai.

Kroacia luan për pozitën e tretë me humbësin e sontëm, mes Francës dhe Marokut.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Francë – Marok: Sonte ndahet bileta e fundit për destinacionin e fundit në Katar 2022


Sport

Mesi e konfirmon: Të dielën ndeshja ime e fundit në Botëror


Sport

Messi dhe Alvarez dhurojnë spektakël, Argjentina në finale të Kupës së Botës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *