POLITIKATË FUNDIT

Video e rrallë Adem Demaçi duke kënduar me një grup këngëtarësh, aktorësh e gazetarësh

Veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi kishte kënduar për programin e Vitit të Ri të RTK-së në vitin 2002, së bashku me një grup këngëtarësh e aktorësh.

“Diell mbi Kosovë” titullohet kënga që bëri bashkë shumë figura të njohura përfshirë, këngëtarët Aida Baraku, Alma bektashi, Armend Rexhepagiqi etj, aktorët: Xhejlane Godanci, Leza Qena etj, gazetarët: Benet Kaqi, Baton Haxhiu etj.

Për më shumë dëgjoni këngën në videon më poshtë:

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Stradner: Rusia me strategji të përshkallëzimit të konfliktit Kosovë-Serbi


Kosovë-Shqipëri

BE-ja miraton statusin e vendit kandidat për Bosnjën


Kosovë-Shqipëri

KFOR-i deklarohet për situatën në veri: Të shmanget çdo përshkallëzim i ri, Kosova dhe Serbia çështjet t’i zgjidhin përmes dialogut

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *