ROZËTË FUNDIT

Pas skandalit, Kim Kardashian refuzon ofertën e Balenciagas për vitin 2023

Kim Kardashian thuhet se hodhi poshtë një marrëveshje të vitit 2023 me Balenciagan pasi njoftoi se po “rivlerësonte” partneritetin e saj me shtëpinë e modës pas skandalit të tyre të reklamave BDSM.

Sipas TMZ, marka iu afrua Kardashian me ofertën përpara se të dilnin imazhet e diskutueshme – por ajo e refuzoi pak pasi filloi reagimi.

Ylli televiziv, 42 vjeçare, hoqi gjithashtu veshjet e shumta të Balenciagas që po planifikonte të vishte në ngjarjet e ardhshme dhe tashmë ka kontaktuar me stilistë të tjerë.

Vendimi i Kardashian për të hequr dorë nga fushata erdhi disa ditë përpara se ajo të denonconte markën, duke thënë se ajo ishte “e tronditur nga imazhet shqetësuese”.

“Kam qenë e qetë për ditët e fundit, jo sepse nuk kam qenë e neveritur dhe e indinjuar nga fushatat e fundit të Balenciagas, por sepse doja një mundësi për të folur me ekipin e tyre për të kuptuar vetë se si mund të kishte ndodhur kjo”, postoi Kardashian në Twitter të hënën.

“Si nënë e katër fëmijëve, jam tronditur nga imazhet shqetësuese. Siguria e fëmijëve duhet të mbahet me respektin më të lartë dhe çdo përpjekje për të normalizuar abuzimin e fëmijëve të çfarëdo lloji nuk duhet të ketë vend në shoqërinë tonë”.

Shumë të famshëm të tjerë përfshirë motrën e Kardashian, Kylie Jenner, kanë folur kundër markës luksoze.

Që atëherë, Balenciaga ka kërkuar falje disa herë dhe ka tërhequr fushatën.

Shtëpia e modës ka kërkuar falje për imazhet shqetësuese të reklamave.

Ata kanë ngritur një padi prej 25 milionë dollarësh kundër “palës së tretë” që krijoi imazhet.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


ShowBiz

Getinjo pas rastit në QKUK: Mos na shtini krejt burrave me një thes


ShowBiz

Mozzik është dëgjuar mbi 92 milionë herë në “Spotify” për vitin 2022


ShowBiz

A është në lidhje Morena Taraku?- Tregon vetë ajo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *