SPORTITË FUNDIT

13 mijë bileta falas për tifozët nga Federata e Marokut

13 mijë bileta falas do të shpërndahen për tifozët e Marokut, për ndeshjen gjysmëfinale që kombëtarja e tyre do ta luajë ndaj Francës.
Kjo ndeshje është e vlefshme për fazën gjysmëfinale të Kupës së Botës.

Njoftimi është bërë nga Mohamed Boudrika, anëtar i bordit të federatës, drejtpërdrejt për tifozët që ndodheshin pranë hotelit ku është përqendruar përzgjedhja.

“Jam i sigurt se do të ketë bileta për të gjithë”, tha drejtori, fjalët e regjistruara nga radio franceze RMC. Biletat do të shpërndahen këtë të martë pranë fazës gjysmëfinale.

Maroku arriti një kualifikim të paprecedentë për në gjysmëfinale të një Botërori pasi eliminoi Spanjën dhe Portugalinë, përkatësisht në finalen e tetë dhe çerekfinale. Më parë, ata kishin mundur Kanadanë dhe Belgjikën dhe barazuan me Kroacinë, rezultate që i sollën vendin e parë në Grupin F.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Misteri i serbo-boshnjakes , të cilën Ronaldo e ndjek dhe pëlqen në Instagram


Sport

Interi interesohet për Hazardin


Sport

PSG gati të bëjë çmenduri për Rashfordin – i ofron 850 mijë euro në javë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *