SPORTITË FUNDIT

Top-5 golashënuesit e Botërorit

Kampionati Botëror i futbollit tashmë ka arritur në fazën përfundimtare, përkatësisht në gjysmëfinale, ndeshjet e së cilës do të zhvillohen të martën dhe të mërkurën.
Kroacia-Argjentina dhe Maroku-Franca janë çiftet gjysmëfinale që synojnë të kurorëzohen me titullin e kampionit të botës.

Përtej garës për trofeun e më të mirit në botë, një luftë e ashpër po bëhet edhe sa i përket golashënuesit më të mirë në këtë kampionat.

Janë tre lojtarë që po i prijnë kësaj liste dhe që të tre vazhdojnë të jenë ende pjesë e Botërorit që nënkupton se ata edhe më tutje mund të shtojnë gola në emrin e tyre.

Listës i prinë sulmuesi në top formë i Francës, Kylian Mbappe me pesë gola, i ndjekur nga Lionel Messi i Argjentinës me katër gola, kurse i treti, po ashtu me katër gola është sulmuesi tjetër i ‘Gjelave’ Olivier Giroud.

Top pesësha kompletohet me spanjollin Alvaro Morata dhe portugezin Goncalo Ramos që kanë shënuar nga tre gola.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Brazili në kërkim të trajnerit, Ancelotti opsioni


Sport

Orsato, gjyqtari kryesor në gjysmëfinalen Kroaci – Argjentinë


Sport

Southgate konsideron largimin nga Anglia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *