SPORTITË FUNDIT

Brazili në kërkim të trajnerit, Ancelotti opsioni

Carlo Ancelotti mund të marrë stolin e Brazilit.
Brazili është në kërkim të një trajneri për një projekt të ri dhe sipas medias braziliane ‘UOL Esporte’, Ancelotti po shihet si opsion nga drejtuesit e federatës braziliane të jenë trajneri i radhës.

Italiani tashmë e bëri të qartë se kur të përfundonte fazën e tij në Real Madrid do të tërhiqej, por Brazili dëshiron të provojë.

Një tjetër trajner që Brazili e pëlqen shumë është Guardiola, por ai sapo është rinovuar me Manchester Cityn. Brazili nis për dy trajnerë me kontratë dhe duket se dy opsionet e para për stolin e tyre janë thuajse të pamundura për t’u arritur, nëse të dy trajnerët do t’u qëndrojnë besnikë fjalëve të tij.

Ancelotti ka një kontratë deri në vitin 2024 me Real Madridin.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Orsato, gjyqtari kryesor në gjysmëfinalen Kroaci – Argjentinë


Sport

Southgate konsideron largimin nga Anglia


Sport

Modric për të ardhmen: Ëndrra ime do ishte të pensionohesha te Real Madridi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *