SPORTITË FUNDIT

Rabiot: Franca ndihet sikur asgjë nuk mund të na dëmtojë

Mesfushori i Juventusit, Adrien Rabiot, shpjegon pse Franca nuk e humb kurrë gjakftohtësinë pasi mposhti Anglinë në çerekfinalen e Kupës së Botës.
Aurelien Tchouameni goditi nga distanca për të befasuar Jordan Pickford dhe Harry Kane barazoi nga pika e bardhë, por sulmuesi i Milanit Olivier Giroud tundi me kokë për të shënuar fituesin për rezultatin 2-1.

“Edhe kur jemi nën presion ose kemi vështirësi, ndihemi sikur asgjë nuk mund të na dëmtojë dhe kjo është shumë e rëndësishme”, tha Rabiot për ‘TF1’.

Franca po përpiqet të mbrojë titullin e Kupës së Botës, pasi ka fituar tashmë edicionin më të fundit në 2018.

Rabiot foli edhe për kanalin italian ‘RAI Sport’ pas fitores ndaj Anglisë.

“Ishte një ndeshje e mrekullueshme, por e vështirë. Ne i lamë të gjitha jashtë në fushë, jemi shumë të lumtur me këtë fitore dhe duam të arrijmë në finale tani. Ne duhet të përqendrohemi te Maroku dhe jemi shumë krenarë për atë që kemi arritur këtë mbrëmje”.

Në gjysmëfinale Franca përballet me Marokun, më 14 dhjetor, nga ora 20:00.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Kane pas humbjes së penalltisë: Do të marr përgjegjësinë


Sport

Southgate i paqartë për të ardhmen e tij


Sport

Franca fiton dramën ndaj Anglisë dhe kalon në gjysmëfinale

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *