POLITIKATË FUNDIT

Hovenier: Sulmet mbi EULEX-in dhe Policinë e Kosovës janë të papranueshme

Sulmin me shok bombë ndaj një patrulle vëzhguese të EULEX-it e ka dënuar edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, përmes një postimi në Twitter. Ai ka kërkuar që përgjegjësit të ndëshkohen.

“SHBA-ja i bashkohet EULEX-it në dënimin e fuqishëm të sulmit ndaj një patrullë të EULEX-it mbrëmë. Sulmet e dhunshme ndaj Policisë së Kosovës dhe personelit të sigurisë ndërkombëtare janë të papranueshme dhe përgjegjësit duhet të japin llogari përmes sistemit kosovar të drejtësisë”, shkroi Hovenier në Twitter.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Kurti: Republika e Kosovës do të mbrohet me forcë dhe vendosmëri


Kosovë-Shqipëri

Sulmohet patrulla e EULEX-it në Rudarë


Kosovë-Shqipëri

Tensionet në veri, mblidhet Këshilli i Sigurisë, Kurti e Sveçla do të flasin pas mbledhjes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *