POLITIKA

Haradinaj: Sot është momenti i fundit që regjimi në Beograd t’i thërrasë arsyes

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar për zhvillimet e fundit në Veri të Kosovës.

“Sulmet e grupeve kriminale ndaj Eulex-it dhe Policisë së Kosovës në veri, janë goditje e rëndë mbi paqen dhe stabilitetin jo vetëm në Kosovë por edhe në rajon! Beogradi duhet që urgjentisht të heqë dorë nga veprimet e veta destabilizuese e luftënxitëse me pasoja të paparashikueshme jo vetëm për Kosovën por edhe për Serbinë. Është investuar shumë për paqen dhe askush nuk do të lejohet ta rrezikojë atë.

Sot, është momenti i fundit që regjimi në Beograd t’i thërrasë arsyes dhe ta pranojë realitetin e Kosovës së pavarur dhe sovrane dhe këtë ta pranojë edhe në tavolinën e bisedimeve!

Luftërat në Ballkan janë kapitull i mbyllur!”, është shprehur Haradinaj. (INA)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *