SPORTITË FUNDIT

Tchouameni shënon supergol nga distanca dhe kalon Francën në epërsi ndaj Anglisë

Përfaqësuesja e Francës ka gjetur golin e parë ndaj Anglisë në ndeshjen e vlefshme çerekfinale për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Është mesfushori i Real Madridit, Aurelien Tchouameni, i cili ka shënuar një supergol për epërsinë 1-0.

Goli i Tchouamenit erdhi në minutën e 17-të nga një goditje e fortë nga një distancë mbi 20 metra.

Ky gol u asistua nga Antoine Griezmann.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

E dhimbshme, Ronaldo largohet nga fusha duke qarë


Sport

Fernando Santos pas eliminimit: Jemi të shkatërruar, mund të shkonim në finale


Sport

Pepe me akuza: E papranueshme që një argjentinas ndau drejtësinë – pas asaj që pash sot, le t’ia japin tani Argjentinës trofeun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *