POLITIKATË FUNDIT

Serbët po krijojnë barrikada me kamionët që ua kishte dhuruar BE-ja

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se përgjatë së shtunës, pjesëtarë të komunitetit serbë kanë vendosur automjete dhe mjete të rënda në rrugë nacionale të komunave të Leposaviçit, Zveçanit dhe Zubin Potokut.

Për krijimin e këtyre barrikadave, serbët në veri po përdorin kamionë, të cilat më herët i kishin marrë si donacione nga Bashkimi Evropian.

Në një fotografi që ka shpërndarë gazetarja Kaltrina Zymberi, shihen se si këta kamionë, donacion i BE’së, po shfrytëzohen nga qytetarët serbë për t’i bllokuar rrugët.

Kujtojmë se si pasojë e barrikadave, Policia e Kosovës njofton se janë mbyllur pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Policia e Kosovës: Si rezultat i barrikadave kemi mbyllur përkohësisht kufirin në Jarinje


Kosovë-Shqipëri

Shtyrja e zgjedhjeve në veri, Çitaku: Dështim i Qeverisë – gjendjen në veri mos e trajtoni në Facebook


Kosovë-Shqipëri

Del fotografia e ish-policit Dejan Pantiq kur u arrestua në Jarinje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *