POLITIKATË FUNDIT

Pas barrikadave, serbët në Veri vendosin edhe tenda

Serbët lokalë në veri të Republikës së Kosovës të nxitur dhe kontrolluar nga Beogradi kanë vendosur barrikada dhe kanë bllokuar rrugët që çojnë në Jarinjë dhe Bërnjak.

Në Rudarë në Zveçan ndërkohë janë ngritur edhe disa tenda në të cilat po qëndrojnë serbët të cilët kanë bllokuar rrugët.

Situata vazhdon të jetë tejet e tensionuar. Policia e Kosovës ka bërë me dije se disa policë të Kosovës janë sulmuar me armë zjarri në afërsi të Ujmanit dhe se janë kundërpërgjigjur në vetëmbrojtje.

Këto lëvizje të serbëve kanë ardhur pas arrestimit të ish-policit të Kosovës në Jarinje, Dejan Pantiç.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Kurti: Strukturat ilegale të Serbisë të etur për gjak – s’kanë asnjë pretekst pas shtyrjes së zgjedhjeve


Kosovë-Shqipëri

Një mjet shpërthyes hidhet pranë gazetarëve kosovarë në veri të Kosovës


Kosovë-Shqipëri

Policia e Kosovës sulmohet me armë zjarri në afërsi të Ujmanit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *