SPORTITË FUNDIT

Franca fiton dramën ndaj Anglisë dhe kalon në gjysmëfinale

Franca e ka mposhtur Anglinë me rezultat 2-1, duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Aurelien Tchouameni, në minutën e 17′, teksa me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Anglia e barazoi rezultatin me Harry Kanen, në minutën e 54′. Franca pas disa tentimeve kaloi për herë të dytë në ndeshje në epërsi me Olivier Giroud, i cili shënoi në minutën e 78′.

“Tre Luanët” e kishin një mundësi të artë për ta barazuar prapë rezultatin, por këtë herë Kane nuk ishte i saktë nga penalltia. Tjera raste konkrete nuk kishte dhe ndeshja përfundoi me këtë rezultat.

Franca në gjysmëfinale do të ballafaqohet me Marokun.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Tchouameni shënon supergol nga distanca dhe kalon Francën në epërsi ndaj Anglisë


Sport

E dhimbshme, Ronaldo largohet nga fusha duke qarë


Sport

Fernando Santos pas eliminimit: Jemi të shkatërruar, mund të shkonim në finale

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *