SPORTITË FUNDIT

Maroku bën kualifikim historik, e çon në shtëpi Portugalinë e Ronaldos

Maroku vazhdon të shkaktojë befasi në këta Kampionat Botëror, duke i eliminuar rend favoritët.

Pasi eliminoi Spanjën në 1/8 e finales, tani Maroku ka arritur të eliminojë edhe Portugalinë në çerekfinale.

Ata triumfuan minimalisht 1:0 për ta prekur gjysmëfinalen e Kupës së Botës.

Minutat e parë të ndeshjes u administruan nga Portugalia, e cila pati edhe disa raste të mira shënimi.

Më pas, Maroko e mori iniciativën dhe e gjetën golin në minutën e 42-të, kur En Nesyri realizoi bukur me kokë.

Në komplet pjesën e dytë, Portugalia sulmoi me të gjitha forcat për ta gjetur golin e barazimit.

Megjithatë, mbrojtja e Marokut nuk u thye asnjëherë në fazën defanzive.

Kësisoj, Maroku vazhdon të bëjë befasi në këtë Botëror. Pasi eliminoi Spanjën, marokienët eliminuan edhe Portugalinë, teksa në gjysmëfinale do të takohet me fituesin e duelit mes Francës dhe Anglisë.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Ten Hag flet për largimin e Ronaldos: Ai më kishte thënë se donte të qëndronte, por e kuptova në intervistë se e do largimin


Sport

Pele me mesazh emocionues për Neymarin, pasi ylli brazilian barazoi rekordin e legjendës


Sport

“Të gjithë dështojnë, je më i fortë se kaq”, Modric ngushëllon Rodrygo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *