SPORTITË FUNDIT

Lautaro Martinez: Respekt për Kroacinë, eliminimi i Brazilit i keq për futbollin amerikano-latin

Ndeshja mes Holandës dhe Argjentinës e vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Botës dhuroi spektakël dhe u vendos vetëm nga penalltitë, pasi koha e rregullt dhe ajo shtesë u mbyllën 2-2.

Penalltinë vendimtare për Argjentinën e realizoi Lautaro Martinez, teksa menjëherë shpërtheu festa e argjentinasve.

Sulmuesi i Interit iu bëri thirrje shokëve për të qëndruar me këmbë në tokë pasi në gjysmëfinale i pret Kroacia që eliminoi Brazilin.

“Me Kroacinë do të jetë një ndeshje shumë e vështirë, në organikën e tyre ka shumë futbollistë me kualitet dhe eksperiencë”.

“Ishin në finalen e Botërorit të Rusisë katër vite më parë, dhe duhet të tregojmë respekt”.

“Eliminimi i Brazilit? Një goditje për futbollin amerikano-latin”, u shpreh Lautaro.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Fernando Santos pas eliminimit: Jemi të shkatërruar, mund të shkonim në finale


Sport

Pepe me akuza: E papranueshme që një argjentinas ndau drejtësinë – pas asaj që pash sot, le t’ia japin tani Argjentinës trofeun


Sport

Maroku bën kualifikim historik, e çon në shtëpi Portugalinë e Ronaldos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *