POLITIKATË FUNDIT

Ndalohet një i dyshuar për kërcënimin e Zana Avdiut

Është ndaluar nga Policia e Kosovës një i dyshuar për kërcënimin e aktivistes Zana Avdiu.

Këtë e ka konfirmuar për klankosova.tv, zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj.

“Me urdhër të Prokurorit të Shtetit është ndaluar një person i dyshuar për veprën penale ‘Kanosja’ dhe ndaj të njëjtit do të ndërmerren veprime të mëtejme ligjore”.

Kujtojmë se Zana Avdiu u bë subjekt i kritikave për shkak të deklarimeve të saj ndaj Granit Xhakës në ndeshjen ndërmjet Zvicrës dhe Serbisë në kuadër të Kampionatit Botëror.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Aksident me fatalitet në rrugën Arllat-Malishevë, një i vdekur e pesë të lënduar


Kosovë-Shqipëri

Sekuestrohet 42 mijë litra alkool në Hoçë të Madhe të Rahovecit, Dogana: Afarist i paregjistruar që nuk i nënshtrohet as kontrolleve sanitare e higjienike


Kosovë-Shqipëri

I kërkuar ndërkombëtarisht për trafik droge, arrestohet 21-vjeçari në Patos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *