POLITIKA

Lajçaku sot në Kosovë

Kryeministri, Albin Kurti, do të takohet sot (e martë) me Përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Takimi do të mbahet me fillim nga ora 09:00.

Lajçak gjatë të hënës së 5 dhjetorit ishte në Serbi, ku u takua me presidentin e serb, Aleksandër Vuçiq.

Ai ka thënë se me Vuçiqin ka diskutuar për normalizimin e raporteve midis Kosovës dhe Serbisë, por edhe për tema të tjera, përfshirë edhe kthimin e serbëve të Kosovës në institucione.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *