SPORTITË FUNDIT

Interi sërish për pazar te Roma, gati t’i rrëmbejë një tjetër lojtar me parametra zero

Roma vijon të mbetet një market i preferuar për Interin, që verën e 2021-shit mori Edin Dzekon dhe verën e 2022-shit Heinrikh Mkriharyan, të dy me parametra zero, duke u hequr verdhekuqve dy nga elementët më të rëndësishëm të skuadrës.

Edhe vera e ardhshme pritet të mos bëjë përjashtim, pasi zikaltrit kanë vënë në listën e objektivave anglezin Chris Smalling, kontrata e të cilit me Romën skadon verën e ardhshme dhe më pas është lojtar i lirë.

Drejtuesit zikaltër kanë nisur negociatat me menaxherët e Smalling dhe kanë treguar gatishmërinë t’i ofrojnë një kontratë 1 vjeçare, me opsion rinovimi për një tjetër sezon, nëse forma fizike e 33-vjeçarit do të jetë e mirë.

Aktualisht Smalling përfiton një pagë prej 3.8 milionë eurosh te Roma, shifër të cilën Interi është gati t’ia ofrojë nëse mbrojtësi do të pranojë një transferim në Milano.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

The Guardian: Tifozët e Serbisë ‘shfaqën slogane fashiste dhe kënduan për vrasjen e shqiptarëve’


Sport

Mbappe, mesazh për legjendën: Lutuni për Mbretin!


Sport

Tragjike në Kosovë, futbollisti 17-vjeçar humb jetën në fushën e lojës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *