SPORTITË FUNDIT

Eliminimi në grupe, dy herë kampionët e botës mendojnë shkarkimin e trajnerit

Aventura e Diego Alonso-s mund të përfundojë shumë shpejt te Uruguai.

47-vjeçari mori drejtimin e skuadrës në dhjetor 2021 dhe numëron 11 ndeshje, 7 fitore, 2 barazime dhe 2 humbje.

Eliminimi në fazën e grupeve nuk ka lënë shije të mirë dhe Federata Uruguiane e Futbollit po mendon shkarkimin e trajnerit.

Në orët e fundit po qarkullon lajmi se, Marcelo Bielsa është “një hap” larg zyrtarizimit te dy herë kampionët e botës.

Argjentinasi është i papunë nga shkurti i këtij viti, kohë kur mbylli bashkëpunimin me Leeds United në Premier League.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Kapet nga kamerat, Ronaldo-Santos: Vdes të më nxjerrësh sa më shpejt nga fusha, ki kujdes!


Sport

Eliminimi i Gjermanisë, Rudiger: Kishim planifikuar kaq shumë, por zhgënjimi erdhi më i madh!


Sport

Doktori i Brazilit zbulon gjendjen e Neymar: Do e shohim këto ditë, problem janë Telles dhe Jesus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *