SPORTITË FUNDIT

Sot ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Kupën e Botës – Zvicra kërkon kualifikimin ndaj Serbisë

Sot do të luhen ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Kupën e Botës.
Teksa disa prej emrave më të mëdhenj në futbollin e kombëtareve tashmë e kanë siguruar kualifikimin, të njëjtën gjë do të tentojë edhe Zvicra, që përballë do ta ketë Serbinë, transmeton lajmi.net.

Granit Xhaka me shokë do ta synojnë “deja vu”-në e katër viteve më parë, kur i mposhtën pikërisht serbët me rezultat 1-2.

Kjo përballje do të luhet në orën 20:00 dhe, pa dyshim, do të jetë më e rëndësishmja e mbrëmjes.

Në po të njëjtën kohë luan edhe Brazili që përballë do ta ketë Kamerunin i cili tashmë llogaritet i eliminuar.

Pak më herët, në orën 16:00, Portugalia ka punë me Korenë Jugore dhe Urguaji me Ganën.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Khazri pensionohet nga kombëtarja e Tunizisë


Sport

Guardian: FIFA po mendon që Kupën e Botës në vitin 2026 ta bëjë me 12 grupe, jo me 16


Sport

Edhe Gjermania, fitues i katërfishtë i Botërorit, përcjellet për në shtëpi (VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *