POLITIKATË FUNDIT

Nesër varroset shtatzëna që u vra nga ish-bashkëshorti

Gruaja shtatzënë që u vra dje në Prishtinë do të varroset nesër.

Kështu u bë e ditur nga familjarët e viktimës për KosovaPress, sipas të cilëve viktima do të varroset në orën 13:00.

Sot u dërguan rrobat e viktimës në shtëpinë e saj, në fshatin Llugaxhi të Lipjanit.

Ndryshe, mbrëmë një burrë ka vrarë ish-bashkëshorten e tij shtatzënë në oborrin e objektit të Klinikës së Gjinekologjisë në Prishtinë. Gruaja shtatzënë, siç është raportuar, ka qenë duke pritur për të lindur. Gjykata Themelore e Ferizajt, sot ka njoftuar se ka pasur urdhër-mbrojtje ndaj 35 vjeçares, e cila është vrarë në oborrin e QKUK-së.

Prokuroria Themelore e Ferizajt, lidhur me rastin ka potencuar se kompetente për zbatimin e urdhrit mbrojtës ka qenë Policia.

Ndërkohë, Policia e Kosovës ka kërkuar nga qytetarët për ofrimin e informatave, të cilat do të ndihmonin në arrestimin e personit të dyshuar për vrasjen e bashkëshortes shtatzënë në QKUK, i cili ende ndodhet në arrati.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Kosovë-Shqipëri

Telefoni i Sokol Halilit rezulton me qasje në Vushtrri


Kosovë-Shqipëri

Përfundon autopsia e 35 vjeçares – Janë gjetur tri plumba, një në kokë dhe dy në gjoks


Kosovë-Shqipëri

Gjendet vetura e Sokol Halilit, personit që dyshohet se vrau gruan e tij shtatzënë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *