SPORTITË FUNDIT

Juventusit i hapet rruga për transferimin e Marco Asensio

Skuadra e Juventus mund të jetë në garë për Marco Asensio.
Juventus kanë marrë një shtysë të madhe në garë për Asensio, me skuadrën e Real Madrid që s’janë të interesuar të vazhdojnë kontratën me të.

‘Biankoneri’ kanë qenë të interesuar për shërbimet e spanjollit që nga sezoni i kaluar, por qëllimi i tij ishte qëndrimi në ‘Santiago Bernabeu’.

Sipas ‘Tuttomercato’, Reali tashmë s’janë të interesuar të rinovojnë me Asensio, dhe tashmë kanë gjetur edhe zëvendësuesin për të – synohet të jetë Leroy Sane.

Situata e Juventus është pak e koklavitur aktualisht, me bordin e drejtorëve që kanë dhënë dorëheqje.

Mbetet të shihet nëse skuadra mund të konsolidohet në kohë për të bërë një lëvizje për Asensio.

ARTIKUJ TË NGJASHËMMË SHUMË NGA AUTORI


Sport

Mediumi anglez: Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli është i interesuar të blejë Man Utd


Sport

PSG do t’i ofrojë Messit zgjatje të kontratës pas Kupës së Botës


Sport

Szczesny pret dënim nga FIFA për të dhe Messin – tregon për bastin që e vunë gjatë ndeshjes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *