TË FUNDIT

Në këtë ditë pritet të bie borë – parashikimi i motit për pesë ditët e javës

Më poshtë moti për pesë ditët e ardhshme:

29.01 – Kryesisht me vranësira e ftohtë. Herët në mëngjes lokalisht mund të bien reshje të pakta dëbore.

30.01 – Mot i kthjellët. Ngrica orëve të mëngjesit.

31.01 – Ngrica në mëngjes. Mot i kthjellët gjatë ditës dhe jo aq i ftohtë.

1.02 – Mot kryesisht me diell. Pas ngricave në mëngjes, ditën mot më i butë.

2.02 – Vransirat përfshinë vendin. Mundësi për ndonjë rigë lokale shiu.

Erërat frynë kryesisht nga verilindja e veriperëndimi, fillimisht edhe mesatare 4-9m/s, duke u qetësuar nga mesi i javës.

Shtypja atmosferike shënon rritje të lartë mbi vlera normale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *