SPORTITË FUNDIT

Itali: E rrahu dhe ia theu tre dhëmbë kinezit, arrestohet shqiptari

Një 39 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane.

Ai dyshohet se ka rrahur një 60-vjeçar kinez dhe e ka vjedhur atë.

Sipas mediave italiane, shqiptari ia ka thyer kinezit edhe tre dhëmbë.

39-vjeçari po ashtu thuhet se ia kishte vjedhur portofolin dhe kartat e identifikimit.

Ai dyshohet se e kishte ndjekur viktimën me një makinë të tipit Mercedes Benz, duke e qëlluar më pas me grushte në fytyrë dhe trup.

Arrestimi i shqiptarit u bë më 24 prill, derisa denoncimi në polici u krye në korrik të 2022-tës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *