INTERESANTETË FUNDIT

Po ktheheshin nga një vaki, shoferin e zë gjumi, autobusi plot me pasagjerë përfundon në arë

Një autobus i transportit publik, i mbushur plot me pasagjerë, përfundoi në një arë anës rrugës, pasi drejtuesi i tij humbi kontrollin, por që fatmirësisht nuk pati të lënduar.

Mediat turke kanë publikuar pamjet e aksidentit, në të cilat duket se shkak është bërë përgjumja e shoferit të autobusit.

Mësohet se pasagjerët po ktheheshin nga një vaki, ndërsa fatmirësisht nga aksidenti nuk pati asnjë person të lënduar rëndë apo dëme materiale, pasi shoferi arriti ta mbante nën kontroll mjetin.

Disa prej pasagjerëve morën lëndime të lehta dhe pas marrjes së ndihmës së parë, ata i lanë pak minuta më pas ambientet e spitalit rajonal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *