TË FUNDIT

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat do të mbesin të ulëta tipike dimërore, ku minimalet pritet të sillen ndërmjet -3 dhe -1 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale ndërmjet 1 dhe katër gradë Celsius.

Do të ketë erëra mesatare deri të forta kryesisht nga drejtimi i verilindjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *